به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان هرمزگان، پرسنل اداره استاندارد شهرستان میناب با مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار وِیژه این شهرستان دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار محسن افشون رئیس استاندارد شهرستان میناب ، خلاصه ای از اولویتهای کاری اداره کل و گزارش برخی از برنامه های سال جاری را ارائه کرد.

فرماندار ویژه شهرستان میناب ضمن خوشامدگویی به کارکنان استاندارد میناب، روز جهانی استاندارد که امسال با شعار (( ” حفاظت از زمین با استانداردها ” )) نام گذاری شده است را به تمام تولیدکنندگان ، کار آفرینان ، کیفیت آفرینان و دست اندرکاران عرصه استاندارد و استاندارد سازی، بویژه مجموعه اداره استاندارد شهرستان میناب تبریک گفت و خدمات انجام شده توسط استاندارد میناب را خوب و ارزشمند ارزیابی کرد و نقش استاندارد را در تامین سلامت، ایمنی و کیفیت زندگی مردم بسیار مهم و اثر گذار دانست .

سلحشور خاطرنشان ساخت : رعایت استانداردها میتواند تأمین کننده ایمنی ، امنیت و سلامت جامعه بشریت باشد . استانداردها میتوانند رفتار انسان را نسبت به پیرامون خود منطقی ، علمی و اصولی نماید. همه آحاد جامعه می بایست به تاثیرات فعالیت های انسانی در محیط زیست به عنوان بستر حیات اجتماعی انسان ها ، محافظت از تنوع زیستی و بازسازی طبیعت توجه ویژه داشته باشند .

وی افزود : مجموعه فاخر استاندارد دیده بان صادرات و واردات کشور و دیده بان بیدار همه حوزه‌هایی است که در کشور فعالیت دارند و شما باید مهرتایید کیفیت را بر امورات شان بزنید.

فرماندار ویژه شهرستان بیان کرد : مردم از منظر سلامت و کیفیت کالاها نمی توانند ارزیابی لازم را داشته باشند و فقط استاندارد و دستگاه های متولی در این بخش وظیفه سنگینی دارند.در این خصوص بایستی چتر نظارتی استاندارد گسترده شود و هم اینکه فرهنگ سازی شود تا نگاه به استاندارد تغییر کند.