به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد هرمزگان ، اولین جلسه کارگروه تخصصی استانداردسازی کالا و خدمات سال ۹۸ در شهرستان بندرلنگه به ریاست علی نیکویی فرماندار لنگه ، دبیری اداره استاندارد شهرستان لنگه و با حضور معاونین فرماندار ، بخشداران مرکزی و رؤسای ادارات عضو کارگروه در سالن جلسات فرمانداری بندرلنگه برگزار گردید.

در ابتدا علی نیکویی فرماندار بندرلنگه با اشاره به اهمیت استانداردسازی ، خواستار همکاری و هماهنگی همه ادارات شهرستان در ارتقای فرهنگ استاندارد شد و تأکید کرد: ارائه پیشنهادات لازم در جهت افزایش آگاهی های عمومی از طریق آموزش های  تخصصی استاندارد نقش مهمی در گسترش فرهنگ استاندارد در جامعه خواهد داشت.

 در ادامه اعضای کارگروه پیشنهادات خود را ارائه و در آن خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 در این جلسه مصوب گردید که کلیه واحدهای شهرداری و دهیاری های سطح شهرستان بندرلنگه ، قبل از خرید و نصب هر گونه تجهیزات بازی مشمول استاندارد در بوستان ها ،از وجود نشان استاندارد بر روی وسایل بازی ، اطمینان و در صورت هرگونه ابهامی از اداره استاندارد استعلامات لازم را به عمل آورند. همچنین مقررر گردید که اتاق اصناف شهرستان نیز نسبت به ساماندهی واحدهای صنفی تیرچه و بلوک فاقد پروانه کسب  اقدامات لازم را انجام، تا پیگیری های مناسب در راستای استاندارد سازی آن محصولات صورت پذیرد.

شایان ذکر است کارگروه استانداردسازی کالا و خدمات از جمله کارگروه های تصویبی شورای برنامه ریزی و توسعه استان می باشد که با هدف بررسی موانع و مشکلات استانداردسازی و وضعیت اجرای استاندارد ها و ارائه راهکارهای اجرایی برگزار می گردد.