به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان هرمزگان اولین جلسه کارگروه توسعه استاندارد سازی و خدمات در شهرستان پارسیان با حضور مریم یکتاپور معاون ارزیابی انطباق این اداره کل و دستگاه های اجرایی عضو این کارگروه در محل فرمانداری شهرستان پارسیان به ریاست جاسمی معاون فرماندار برگزار شد.

در این جلسه معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد استان هرمزگان به تشریح وظایف و عملکرد این کارگروه پرداخت و خاطرنشان ساخت در جهت ترویج فرهنگ استاندارد و توسعه اهداف سازمان در راستای تامین ایمنی و سلامت در جامعه تلاش های مستمری در خصوص استاندارد سازی در کلیه سطوح در حال انجام است ، از همین رو این کارگروه ذیل کارگروه توسعه استاندارد سازی و خدمات که در مرکز استان انجام می شود برگزار شده و هدف آن تسریع امور استاندارد سازی در سطح استان است.

یکتاپور خاطر نشان ساخت استاندارد بودن کالا و خدمات یک حق شهروندی است که مسئولین ذیربط در توسعه و ترویج آن باید با هم همکاری لازم را داشته باشند . یکتا پور تصریح کرد اداره کل استاندارد استان هرمزگان با تلاش مضاعف و هدفمند مسیر تعالی اهداف سازمانی را در حال پیمودن است و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. وی  بر استاندارد سازی آسانسورها ،مصالح ساختمانی و شهربازی ها به طور ویژه تاکید کرد و همکاری فرمانداری ها و شهرداری ها را در این راه خواستار شد.

در ادامه مهندس جاسمی معاون فرمانداری ضمن خوشامد گویی  و تقدیر از اقدامات انجام شده به مسائل و چالش های پیش روی استاندارد پرداخت . ایشان به استفاده از افراد متخصص و فرآورده های استاندارد در صنایع ساختمانی تاکید نمود . همچنین  خواستار اطلاع رسانی و آموزش در خصوص استاندارد تجهیزات تفریحی شدند و بر استاندارد سازی آسانسورها و پیگیری وضعیت آن ها توسط متولیان این امر تاکید نمود.

در پایان ایشان خاطر نشان ساخت ، استاندارد یکی از پایه های علم و فناوری است که در پیشرفت صنعت و اقتصاد تاثیر بسزایی دارد . با سرمایه گذاری در راه بهبود کیفیت کالاهای تولیدی و پاسخ به نیاز مصرف کنندگان و حتی راه یابی کالاها به بازار های جهانی و کاهش واردات ، مهمترین اصل است که در توسعه اقتصادی بدان پرداخته می شود و از این رو هر چه استاندارد سازی توسعه پیدا کند و تعهد به رعایت استانداردها  افزایش یابد جامعه ما از پیشرفت و تعالی بالاتری برخوردار خواهد شد که برای تحقق این مهم نیاز به عزم و اراده قوی است که در تمام اعضای کارگروه وجود دارد.

این جلسه با تصویب مصوبات ذیل به پایان رسید :

  1. تمدید قرارداد شهربازی ها توسط شهرداری ها و دهیاری ها منوط به اخذ مجوز استاندارد توسط بهره بردار می باشد .
  2. در خصوص شهربازی و پارک های در دست احداث، شهرداری ها و دهیاری ها از صدور مجوز بهره برداری قبل از مجوز استاندارد خودداری نمایند.
  3. لیست تولیدی های بتن آماده استاندارد استان تهیه و ارائه گردد.
  4. دستگاه های اجرایی شهرستان در انجام پروژه های عمرانی از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده نمایند. بدیهی است استفاده از مصالح ساختمانی غیراستاندارد و یا فاقد نشان استاندارد ممنوع می باشد.
  5. شهرداری ها و دهیاری های شهرستان فهرست تجهیزات پارک های مستقر در شهر یا روستای مربوطه را به انضمام نام بهره بردار، نوع تجهیز و آدرس دقیق آن که تا کنون اعلام ننموده اند به استاندارد شهرستان ارسال نمایند.
  6. جلسات کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات به صورت مستمر در شهرستان برگزار می گردد.
  7. تجهیزات بازی در پارک ها و فضای باز شهرستان در صورت غیر استاندارد بودن جمع آوری گردد.
  8. مقرر گردید صدور پایان کار ساختمان منوط به اخذ تاییدیه استاندارد آسانسور باشد.
  9. مقرر گردید جلسه ای با حضور صنعت، معدن و تجارت و شهرداری با حضور استاندارد جهت تعیین تکلیف وضعیت آسانسورهای شهرستان برگزار گردد.