به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان هرمزگان، دومین جلسه هم اندیشی بتن آماده استاندارد به ریاست زرهی معاون عمرانی فرمانداری شهرستان بندر لنگه و دبیری اداره استاندارد این شهرستان با حضور بخشداران، روسای ادارات مرتبط ، کارشناسان فنی دستگاههای اجرایی و مهندسین ناظر پروژهای عمرانی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بندر لنگه برگزار گردید.

در این جلسه ، زرهی با اشاره به اهمیت رعایت استاندارد در کاهش هزینه های عمرانی بر استفاده از مصالح ساختمانی مناسب در پروژهای عمرانی شهرستان و استفاده از بتن آماده استاندارد در پروژهای عمرانی تاکید کرد و گفت : شرایط به گونه ای فراهم شود که تلفات در زمینه ساخت و سازها حداقل گردد.

در همین راستا خاطر نشان شد ، با توجه به اینکه هوای گرم در هنگام بتن ریزی باعث پایین آمدن کیفیت بتن میگردد لذا واحدهای تولیدی این محصول برای کاهش دما آن باید تمهیدات لازم را بیندیشند. همچنین افزودنی های مورد مصرف در بتن نیز باید پس از حصول اطمینان از دارا بودن نشان استاندارد ایران مورد استفاده قرار گیرند و مصالح مورد مصرف در تولید بتن آماده نیز باید دارای نشان استاندارد باشند.

در پایان حاضرین با تاکید بر تلاش در فراهم آوردن شرایط استفاده از بتن آماده استاندارد و نشر فرهنگ عمومی استاندارد سازی جلسه را با صلوات بر محمد و آل محمد به اتمام رساندند.

شایان ذکر است سنگدانه بتن به شماره استاندارد ۳۰۲ مشمول استاندارد اجباری می باشد و بمنظور حفظ سلامتی جامعه و رعایت ایمنی در ساخت و سازها، این محصولات صرفاً بایستی با دارا بودن نشان استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.