جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در اداره کل استاندارد هرمزگان برگزار شد و از مهندس عیسی باقرزاده همایی مدیرکل و رییس ستاد اقامه نماز اداره کل استاندارد هرمزگان لیلا امیرزاده دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل استاندارد هرمزگان قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد در این مراسم معنوی عیسی باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فروزان نژاد مشاور استاندار هرمزگان مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین تقوی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان و مدیران و مسئولان ستادهای اقامه نماز ادارات استان نیز حضور داشتند.

مهندس باقرزاده همایی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان این جلسه ایام سوگواری بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا را تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد که از رهروان راستین این حضرت باشیم.

مدیرکل استاندارد هرمزگان توجه به نهادینه سازی فرهنگ فریضه نماز را بسیار مهم تلقی کرد و افزود: همه ما باید در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ نماز قدمهای موثر برداریم و از هیچ کوششی دریغ نکنیم و این یک لطف خداوندی است اگر در این مسیر موفق عمل کنیم.

ایشان در ادامه از اعلام آمادگی اداره کل استاندارد هرمزگان برای برگزاری مراسمات و جلسات ستاد اقامه نماز استان در سال آینده خبر داد و گفت: افتخاری است برای همگان که از برپا کنندگان نماز باشند و این الطاف خداوند است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها نیز بر اهمیت برپایی نماز و آشنایی اقشار جامعه با اسرار نماز تاکید کرد و افزود: این فرهنگ باید در خانواده ها ساری و جاری گردد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین فروزان نژاد مسئول ستاد اقامه نماز و مشاور استاندار هرمزگان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص نماز گفت: رهبر معظم انقلاب در اجلاس یازدهم بر احساس مسئولیت همگانی نسبت به نماز توسط مسئولان، مدیران، استانداران و…. بود که افزودهنوز احساس مسئولیت همگانی براساس آنچه که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند، نسبت به نماز در جامعه ایجاد نشده است.

ایشان در ادامه خواستار تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در ادارات نسبت به نماز شد و افزود: باید از همه ظرفیتها در این بخش استفاده شود و در سال جدید بایستی برنامه ریزی مدونی برای اقامه نماز بصورت جماعت و اول وقت صورت گیرد.

متولی نماز استان یاد اور شد هرمزگان جز ۱۳ استانی است که در تعطیلات نوروزی بیشترین میهمانان نوروزی دارد که بایستی زمینه برگزاری نماز جماعت مهیا شود و دستگاه های عضو ستاد تسهیلات در این بخش تبلیغات نماز را داشته باشند و به شرکت فرآورده های نفتی ، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام شده است که در بخش نماز اقدام کنند. و باید چادرخیمه نماز نیز برپا و نماز جماعت هم برگزار شود.

حجت الاسلام و المسلمین فروزان نژاد با اشاره به شعار سال جدید (هنگام نماز توقف کنید، نماز بخوانید تا سفرتان مبارک شود) گفت: از ستاد عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان خواسته ایم که بررسی کنند که برای نماز، اتوبوس ها کجا متوقف شده و در آن مکان ها نماز خانه بزنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مسئولان باید به گونه ای اقدام کنند که میهمانان فضای معنوی استان را درک و احساس کنند و هرمزگان را فقط با دیدگاه تجاری نبینند و بایستی دستگاه های اجرایی نسبت به تبلیغات محیطی، آماده کردن مساجد، بوستانها، نظافت کردن سرویس های بهداشتی، برگزاری خیمه های نماز و آماده کردن سرویسهای بهداشتی دائمی و سیار، تجهیز و آماده کردن نماز خانه های بین راهی، اقدامات موثر دیگر در این مسیر اقدام نمایند.

این جلسه با تقدیر از فعالان نماز در استان خاتمه یافت.