بیش از ۱۷۰ کیسه گچ فاقد نشان استاندارد توقیف و از دسترس مصرف کنندگان خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد هرمزگان در بازدید کارشناسان از مراکز عرضه مصالح ساختمانی در سطح شهر بندرعباس بیش از ۱۷۰ کیسه گچ ساخت یکی از کارخانجات استان سمنان به علامت تجاری امید سمنان شناسایی و از دسترس مصرف کنندگان خارج شد.

مهندس مریم یکتاپور معاون ارزیابی و انطباق اداره کل استاندارد در تشریح موضوع نظارت بر کالاهای مشمول استاندارد اجباری در سطح مراکز عرضه بیان کرد: طرح اجرای هماهنگ استاندارد (طاها) به منظور نظارت بر کالاهای توزیع شده در سطح بازار از ابتدای سال جاری با شدت بیشتری پیگیری می گردد.

وی ضمن تاکید بر اینکه براساس ماده قانون سازمان ملی استاندارد تولید، توزیع و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری بدون نشان استاندارد ممنوع است و در سطح بازار استان هرمزگان مخصوصا شهر بندرعباس این محصولات همچنان بدون علامت استاندارد در بازار عرضه می شوند.

مهندس باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد از شهروندان و مصرف کنندگان اینگونه فرآورده ها در خواست کرد به طور جد از خرید و مصرف کالاهای فاقد نشان استاندارد خودداری نمایید.

وی اضافه کرد: بر فرآورده های مشمول مقررات استاندارد اجباری فاقد نشان استاندارد هیچگونه نظارتی در مراحل تولید صورت نمی گیرد و تولید، تمرکز و توزیع و فروش اینگونه کالاها با کیفیت پایین تر از استاندارد و یا بدون نشان استاندارد ممنوع است.

مدیرکل استاندارد هرمزگان در پایان از سازمان ها و انجمن ها و اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی خواست همکاری لازم را با این اداره کل در برخورد با کالاهای فاقد کیفیت و فاقد نشان استاندارد مبذول نمایند.