به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد هرمزگان ،محسن افشون رئیس اداره استاندارد شهرستان میناب با حجه الاسلام والمسلمین صفایی حائری  امام جمعه این شهرستان دیدار کرد .در این دیدار رئیس استاندارد میناب خلاصه ای از عملکرد یکساله اداره استاندارد و برخی از برنامه ها و فعالیت های سال جاری را به سمع و نظر امام جمعه میناب رساند .

 صفایی حائری امام جمعه شهرستان میناب ضمن خوشامدگویی به پرسنل استاندارد  ،خدمات انجام شده توسط استاندارد میناب را خوب و ارزشمند ارزیابی کردند و نقش استاندارد را در تامین سلامت، ایمنی و کیفیت زندگی مردم بسیار مهم و اثر گذار دانست و گفت :  بایستی فرهنگ استاندارد در جامعه نهادینه شود تا مردم با کالاهای غیراستاندارد رفتار سلبی و منفی داشته باشند و از اینگونه کالاها استفاده نکنند و تولیدکنندگان هم خود را ملزم به رعایت استاندارد و استفاده از نشان استاندارد کنند.

وی افزود : مجموعه فاخر استاندارد دیده بان صادرات و واردات کشور و دیده بان بیدار همه حوزه‌های تولیدی است که در کشور فعالیت دارند و شما باید مهرتایید کیفیت را بر امورات شان بزنید.

امام جمعه شهرستان میناب بیان کرد : مردم از منظر سلامت و کیفیت کالاها نمی توانند ارزیابی لازم را داشته باشند . دستگاه های متولی ،ازجمله استاندارد در این بخش وظیفه سنگینی دارند که بایستی چتر نظارتی استاندارد گسترده شود و فرهنگ سازی های لازم انجام شود تا نگاه به استاندارد تغییر کند.

گفتنی است در پایان این دیدار حجه الاسلام والمسلمین صفایی حائری حمایت خود را از تولید ملی استاندارد با پیوستن به پویش #خرید_ کالای _استاندارد _ایرانی اعلام کرد .