به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان هرمزگان ، سومین جلسه کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات در سال جاری با حضور رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ، عیسی باقرزاده همایی مدیر کل استاندارد ، بهنام کریمی معاون برنامه ریزی فرمانداری حاجی آباد و سایر اعضا در محل استانداری هرمزگان برگزار شد.

در ابتدا مدیر کل استاندارد هرمزگان گفت : توجه به کیفیت امری ضروری است که فقط شامل کالا نمی شود و از طرفی استاندارد و استاندارد سازی ضامن کیفیت کالا و خدمات است که باید با جدیت پیگیری شود.ایشان آماری در خصوص استاندارد سازی واحد های خدماتی حاجی آباد ارائه کرد و گفت : از ۶ واحد تولیدی سنگدانه های بتن ، ۲ واحد دارای نشان استاندارد است.وی افزود: بر اساس شناسایی هایی که در خصوص ترازوهای سبک انجام شده ، از ۲۰۸ مورد ، ۲۰۰ ترازو مورد آزمون قرار گرفته است.سپس به بیان لیست اسامی واحد های تولیدی در حوزه مصالح ساختمانی که دارای پروانه و یا متقاضی پروانه کاربرد علامت استاندارد می باشند پرداخت.

باقرزاده همایی در ادامه به مقایسه بازرسی های انجام شده طرح طاها در سال های ۹۶ و ۹۷ پرداخت.وی لیستی از موارد عدم انطباق جایگاه های سیلندر پرکنی و جایگاه های عرضه CNG را نیز ارائه نمود وگفت : فرمانداری باید در موارد عدم انطباق واحد های مذکوربا استانداردهای مربوطه به صورت جدی ورود کند و جلساتی را در خصوص برطرف کردن این موارد با جایگاه داران و سایر مدیران واحد ها جهت حل مشکل برگزار نماید.

معاون برنامه ریزی فرمانداری حاجی آباد نیز ضمن تشکر از اقدامات اداره کل استاندارد هرمزگان ، آمادگی فرمانداری این شهرستان را برای همکاری همه جانبه در خصوص ارتقاء کیفیت و استاندارد در حوزه کالا وخدمات اعلام کرد و گفت : بازرسی های آتی از واحد های تولیدی حاجی آباد برای تعامل بهتر ، با هماهنگی فرمانداری انجام شود.

در پایان رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ضمن تشکر از ارائه گزارش توسط اداره کل استاندارد ، گفت: کلیه ارگان های مرتبط باید کار خود را به نحو احسن انجام داده و گزارش آن را مستند به دبیرخانه ارسال نمایند . وی افزود : تمام ما در قبال ملت مسئولیم و مسئولیت جانی تمام امور عدم استاندارد سازی بر عهده ارگان های متولی است و با رئیس هر ارگانی که به وظایف خود عمل نکند و استاندارد را رعایت نکند در هر سمتی که باشد باید برخورد قانونی گردد . ایشان تاکید کرد باید ساختاری ایجاد نماییم و نسبت به آن تعهد داشته باشیم و دلمان برای شهرمان و کشورمان بسوزد و با جدیت  در انجام وظایف عمل کنیم. معاون استاندار بر حضوراعضای اصلی کارگروه در جلسه و ارائه گزارش اقدامات خود در زمینه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت و رسیدن به اهداف استاندارد تاکید کرد و افزود عذر هیچ دستگاهی در کم کاری یا عدم حضور موثر در کارگروه استاندارد سازی کالا و خدمات مورد پذیرش استانداری هرمزگان نخواهد بود.

این جلسه با تصویب مصوباتی و با ذکر صلوات بر محمد وآل محمد به پایان رسید.