به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان هرمزگان، محمد علی قانع رییس اداره استاندارد شهرستان بندرلنگه خبر از رشد ۳۱/۶ درصدی تعداد اظهار نامه های وارداتی در این شهرستان داد و گفت: درپنج ماهه نخست سال جاری تاکنون ، تعداد۱۸۷گواهینامه انطباق در شهرستان بندرلنگه صادر شده است که تعداد ۶۹ اظهارنامه مربوط به صادرات و تعداد ۱۱۸ اظهارنامه مربوط به واردات بوده است. رئیس اداره استاندارد شهرستان بندرلنگه اعلام نمود که عمده اقلام وارداتی مورد بررسی از مسیر این شهرستان لوازم انفورماتیک، تخته لایه و فیبر ، ذرت خوراکی بوده و همچنین انواع کشمش وخرما نیز به مقصد کشور امارات متحده صادر شده است.

 وی افزود: خوشبختانه تعداد دو شرکت بازرسی و نمونه برداری و دو آزمایشگاه همکار در این شهرستان مستقر و فعال بوده که ضمن تعامل و همکاری مناسب با مجموعه استاندارد شهرستان، سبب کاهش قابل ملاحظه رفت وآمد ارباب رجوعان به مرکز استان و تسریع در زمان پاسخگویی به آن ها گردیده است.

لازم بذکر است، شهرستان بندرلنگه یک از مراکز مهم بازرگانی در استان هرمزگان بوده که به عنوان بندرفعال در غرب استان علاوه بر ترانزیت کالا ، فعالیت صادراتی و وارداتی را پشتیبانی می کند.