به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد هرمزگان: عیسی باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد هرمزگان اعلام کرد: علامت استاندارد بر روی دستمال کاغذی محصول شرکت تک سلولز رباط  (با نام تجاری AMITIS ) جعلی است شرکت مذکور بدون دریافت مجوز از سازمان ملی استاندارد اقدام به جعل نشان استاندارد برروی محصول نموده است.

وی افزود: این دستمال کاغذی که عمدتاً توسط فروشندگان دوره گرد با قیمتی ارزان عرضه می گردد، فاقد کیفیت لازم بوده و از مصرف کنندگان درخواست می شود از خرید اینگونه کالاها خودداری نمایند

باقرزاده تاکید کرد: از آنجایی که دستمال کاغذی دارای استاندارد اجباری به شماره ۶۲۷  و ۴۷۷۸ می باشد لذا از عموم همشهریان عزیز تقاضا می شودکه از خرید این نوع محصولات که عمدتا بصورت غیر مجاز بسته بندی و عرضه می گردند خودداری نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به اهداف و وظایف اداره کل استاندارد در خصوص نظارت بر کالاهای دارای نشان استاندارد اجباری اظهار کرد: استفاده از کالای با کیفیت حق مسلم شهروندان است و اداره کل استاندارد هرمزگان در راستای اهداف سازمانی خویش تمام سعی و تلاش خود را جهت انجام بهینه مسئولیت های خویش بکار بسته و همواره نظارت دقیق خویش را بر تولید و عرضه کالاهای دارای نشان استاندارد بکار می بندد.

باقرزاده همایی تاکید کرد: همشهریان عزیز برای اطمینان از معتبر بودن نشان ملی استاندارد درج شده بر روی کالا می توانند کد ده رقمی درج شده در پایین نشان ملی استاندارد را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال نمایند و از صحت استاندارد بودن محصول مورد نیاز خود آگاهی یابند. تمامی کالاهای مشمول استاندارد باید دارای کد ده رقمی استاندارد باشند در غیر اینصورت نشان ملی استاندارد درج شده برروی کالاهای مشمول استاندارد فاقد کد ده رقمی مورد تایید سازمان ملی استاندارد نمی باشد.