به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان هرمزگان ، در راستای آموزش و استانداردسازی تجهیزات تفریحی مستقر در مهدهای کودک شهرستان بندرلنگه ، جلسه هم اندیشی استاندارد و مسئولان آن مراکز در محل اداره بهزیستی برگزار گردید .

در این جلسه با توجه به بازدید های صورت گرفته توسط کارشناس اداره استاندارد شهرستان بندرلنگه از ۷۰ مرکز پیش دبستانی و مهدکودک های بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه ، موارد عدم انطباق بحرانی که عمدتا شامل تاب با نشیمنگاه فلزی و عدم وجود کفپوش به منظور ایمنی کودکان در محوطه آن بود تشریح شد و به منظور رفع نقایص ، تذکرات لازم به مدیران آن مراکز به جهت جمع آوری یا اصلاح آن تجهیزات بازی داده شد و بر استاندارد سازی آن ها تاکید گردید .

گفتنی است این جلسه در راستای پیگیری مصوبات دومین کارگروه استاندارد سازی کالا و خدمات شهرستان بندرلنگه و با همت اداره بهزیستی این شهرستان  برگزار شد .

شایان ذکر است سازمان ملی استاندارد ،استاندارد سازی وسایل زمین بازی که مصوبه شورای عالی استاندارد کشور بوده است را ابلاغ کرد و در این راستا ، استاندارد سازی تجهیزات بازی پارک ها و مهدهای کودک یکی از از سیاست های مهم این سازمان در جهت تامین ایمنی و سلامت در جامعه به شمار می رود.