به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد هرمزگان، پنجمین جلسه کارگروه استاندارد سازی کالا و خدمات استان در سال ۱۳۹۷ به ریاست آرش رضایی مدیر کل دفتر فنی استانداری هرمزگان و دبیری عیسی باقرزاده همایی مدیر کل استاندارد هرمزگان، با دستورکار “بررسی وضعیت استاندارد سازی جایگاه های CNG” در محل استانداری هرمزگان برگزار شد.

در ابتدا باقرزاده همایی به  تشریح استاندارد های ملی مربوط به جایگاه های  CNG  و بیان آیین نامه نحوه تامین ایمنی جایگاههای عرضه فراورده های نفتی و گاز طبیعی فشرده پرداخت . وی در ادامه گزارشی آماری از جایگاه های CNG  بازرسی شده در سطح استان ارائه نمود.

 سپس مجتبی خورشیدی رئیس اداره اندازه شناسی و اوزان اداره کل استاندارد به بیان موارد عدم انطباق های موجود در جایگاه های سطح استان پرداخت و گزارشی از نتایج آزمون نازل های CNG از نظر سنجش مقدار گاز خروجی ارائه کرد و گفت : استاندارد های ملی پویا هستند و دائما در حال به روز رسانی در جهت ارتقاء ایمنی کالا و خدمات می باشند.

 در ادامه مدیر کل دفتر فنی استانداری ضمن تشکر از کسانی که در زمینه راه اندازی و تامین ایمنی جایگاهای CNG در استان تلاش کرده اند گفت : در وحله اول ایمنی برای ما مهمترین رکن در هر موضوع و یا فعالیتی است و شرایط به گونه ای است که تعامل دستگا های اجرایی با یکدیگر در این امر بسیار راهگشاست.

در پایان مقرر شد که جلسه ای تخصصی با حضور کارشناسان دفتر فنی استانداری ، استاندارد، شرکت پخش فرآورده های نفتی و ارگان های ذیربط در خصوص جایگاه های CNG  برگزار گردد و همچنین استاندارد سازی جایگاه های عرضه سوخت مایع نیز در دستور کار سازمان ملی استاندارد قرار گیرد.