به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد هرمزگان، گردهمایی منطقه ای حوزه معاونت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد با حضور دکتر سنجابی معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد و مهندس خدادادی مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی، مدیران و کارشناسان استان های خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان، فارس و کارشناسان ستادی به میزبانی استاندارد هرمزگان در بندرعباس برگزار شد. این گردهمایی با رویکرد آموزشی رفع موانع و  مشکلات، تسهیل در امور صادرات و واردات و بررسی آخرین روش های اجرایی در جهت هم فکری و هم افزایی بیش از پیش همه بخش های سازمان ملی استاندارد در راستای خدمت رسانی بهتر و موثرتر به ارباب رجوعان برگزار گردید. بر پایه این گزارش در ابتدا مهندس باقرزاده همائی، مدیرکل استاندارد هرمزگان ضمن خیر مقدم به میهمانان گزارشی از ظرفیت های استان هرمزگان و عملکرد اداره کل ارائه نمود. ایشان نقش استان هرمزگان را در حوزه صادرات و واردات مهم و اثر گذار خواند و بیان نمود که نیمی از صادرات و واردات کشور از بندر شهید رجایی انجام می شود که دراین راستا اداره کل استاندارد هرمزگان در ۹ ماهه امسال بیش از ۵۰ هزار اظهارنامه گمرکی را بررسی کرده است.

مدیر کل استاندارد هرمزگان میزان درآمد این اداره کل را در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶، یکصد و سی و پنج میلیارد تومان عنوان کرد و گفت با این روند این اداره کل نسبت به موظفی در این بازه، ۱۵ میلیارد تومان مازاد درآمد دارد. در ادامه این جلسه دکتر سنجابی معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد کشور از برگزاری این همایش ابراز خرسندی نمود و گفت این جلسه با هدف تبادل نظر و ایجاد هماهنگی بین ادارات کل استانی و ستادی در اجرای روشهای اجرایی و دستورالعمل های کاری و اتخاذ رویه یکسان در برخورد با کالاهای صادراتی و وارداتی می تواند نقش به سزایی داشته باشد و یادآور شد گردهمایی مذکور در چهارمین جلسه از سری جلسات استانی به این منظور می باشد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد خاطرنشان ساخت نقش مسئولین ستادی باید راهبردی باشد و تفویض اختیارات بیشتر به مدیران کل و مدیران کل به معاونت ها و رؤسای ادارات، روند انجام کار و تصمیم گیری را تسریع می بخشد و رضایتمندی ارباب رجوع را به همراه دارد.

دکتر سنجابی تصویب و ابلاغ قانون تقویت و توسعه استاندارد را اتفاقی بزرگ در راستای تقویت جایگاه سازمان ملی استاندارد و آن را حاصل خرد جمعی و کار تیمی مسئولین این سازمان خواند و ابراز امیدواری کرد با اجرای این قانون بتوانیم بیش از پیش اهداف استاندارد را در کشور به بهترین نحو به انجام برسانیم.

جلسه مذکور با رویکرد آموزشی، تبیین نظرات شرکت کنندگان، تشریح اهداف و تصمیم گیری در خصوص اتخاذ روش های بهینه در موضوعات مورد بحث، در روز اول به پایان رسید.